لوگوی دبیرستان شناختی دخترانه طراوت

دبیرستان شناختی دخترانه طراوت
(دوره اول متوسطه)

بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

با دبیرستان شناختی دخترانه طراوت بیشتر آشنا شوید

بهترین مدرسه، مدرسه‌ای است که توانایی ایجاد یک محیط آموزشی اثربخش و انگیزشی را داشته باشد. این مدرسه دارای هیئت علمی و معلمان با تخصص و انگیزه بالا، برنامه درسی مناسب و به‌روز، امکانات فیزیکی مدرن و جذاب، برنامه‌های تحصیلی و فرهنگی گسترده، کادر مشاوره مجرب، و نظارت کامل بر امنیت و حفاظت دانش‌آموزان است. همچنین بهترین مدرسه با والدین همکاری مؤثر داشته، به تنوع فرهنگی احترام می‌گذارد، ارزش‌های اخلاقی را ترویج می‌کند، و فرصت‌های پژوهش و توسعه را ایجاد می کند. به طور کلی، بهترین مدرسه تلاش می‌کند تا به دانش‌آموزان خود تجربه تحصیلی جامع، معنوی، و کاملی ارائه دهد. دبیرستان غیردولتی دخترانه طراوت – دوره اول متوسطه – واقع در منطقه 9 تهرانسر یکی از معدود مدارسی است که در آن به تمامی موارد بالا توجه ویژه شده است و هرساله با رویکردی شناختی برنامه ریزی های دقیق و کارشناسانه ای برای دستیابی به این ویژگی ها در نظر گرفته می شود. در مقاله پیش رو به بررسی خصوصیات دبیرستان غیر دولتی دخترانه طراوت به عنوان بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر می پردازیم.

فهرست مقاله بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

 • خصوصیات بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
 • واحد آموزشی قوی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
  • انتخاب و ارتقاء دبیران در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
  • برنامه درسی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
  • استفاده از روش های نوین و متنوع تدریس در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
  • برگزاری کلاس های فوق برنامه در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
  • برگزاری کلاس های مجازی در شرایط بحرانی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
  • پشتیبانی و مراقبت تحصیلی فردی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
  • ارزشیابی مستمر در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
  • مشاوره تحصیلی فردی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
  • هدایت تحصیلی فردی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
  • مدیریت رویدادهای آموزشی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
 • امکانات فیزیکی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
 • ارائه برنامه های فرهنگی و هنری در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
 • مشاوره تربیتی فردی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
 • حفاظت و امنیت در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
 • واحد پژوهشی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر
 • شهریه بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

::خصوصیات بهترین مدرسه ها

خصوصیات بهترین مدرسه ها ممکن است با توجه به نیازها و اولویت‌های مختلف افراد متفاوت باشد. با این حال، مدارس با کیفیت عالی عموماً شامل ویژگی‌های زیر هستند:

1.واحد آموزشی قوی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

واحد آموزشی در بهترین مدرسه یک سازمان یا اداره مستقل است که مسئولیت اجرای برنامه‌های آموزشی و ارتقاء کیفیت تحصیلی دانش‌آموزان را بر عهده دارد. یک واحد آموزشی قوی باید موارد زیر را در دستور کار خود قرار دهد:

::انتخاب و ارتقاء دبیران در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

انتخاب، آموزش، و حمایت از معلمان نیز در وظایف واحد آموزشی جای دارد. این امر شامل ایجاد فرصت‌های آموزشی برای معلمان، ارتقاء مهارت‌های آن‌ها، و ارزیابی به‌ موقع عملکرد آن‌ها می‌باشد. در دبیرستان غیردولتی دخترانه طراوت – دوره اول متوسطه – به عنوان بهترین مدرسه تهرانسر معلمان و دبیران باید از فیلتر های سختگیرانه معاون آموزشی عبور کنند و درصورت تایید معاون آموزشی در دبیرستان مشغول به کار شوند. در واقع دبیران باید دارای دانش مرتبط با رشته تدریس باشند و مهارت های لازم جهت آموزش و مدیریت کلاس را فراگرفته باشند. همچنین دبیران باید توانایی انتقال مفاهیم به صورت ساده و روان و توانایی ارتباط و تعامل با دانش آموزان را داشته باشند. در این راستا برای ارتقاء دبیران برنامه ریزی های لازم برای حضور در کلاس های دانش افزایی دبیران از سوی واحد آموزشی صورت می پذیرد. برای تعامل بهتر معاون آموزشی با دبیران هفته ای یک بار شورای دبیران برگزار می گردد. در این شورا چالش ها و دغدغه های دبیران در رابطه با دانش آموزان و مسائل آموزشی بازگو می شود و همگی به ارائه راه حل می پردازند. همچنین در شورای دبیران بهترین مدرسه تهرانسر برنامه های آینده مدرسه و انتظارات مدرسه از دبیران مورد گفتگو قرار می گیرد و در صورت نیاز جلسات آموزشی لازم برای دبیران برگزار می شود.

::برنامه درسی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

انتخاب، آموزش، و حمایت از معلمان نیز در وظایف واحد آموزشی جای دارد. این شامل ایجاد فرصت‌های آموزشی برای معلمان، ارتقاء مهارت‌های آن‌ها، و ارزیابی به‌موقع عملکرد آن‌ها می‌شود. در دبیرستان غیردولتی دخترانه طراوت – دوره اول متوسطه – به عنوان بهترین مدرسه تهرانسر معلمان و دبیران باید از فیلتر های سختگیرانه معاون آموزشی عبور کنند و درصورت تایید معاون آموزشی در دبیرستان مشغول به کار شوند. سپس هفته ای یک بار شورای دبیران برگزار می شود تا معاون آموزشی با دبیران و معلمان تعامل بهتری داشته باشد. در این شورا چالش ها و دغدغه های دبیران بازگو می شود و همگی به ارائه راه حل می پردازند. همچنین در شورای دبیران بهترین مدرسه تهرانسر برنامه های آینده مدرسه و انتظارات مدرسه از دبیران مورد گفتگو قرار می گیرد و در صورت نیاز جلسات آموزشی لازم برای دبیران برگزار می شود.

::استفاده از روش‌های نوین و متنوع تدریس در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

واحد آموزشی مسئول ترویج و پیاده‌سازی روش‌های تدریس نوین، تعاملی، و موثر است. این مساله می‌تواند شامل دوره‌ها و کارگاه‌های تربیتی برای معلمان باشد. تنوع در روش‌های آموزشی باعث می‌شود که هر دانش‌آموز به شیوه‌ای مناسب با نیازها و استعدادهای خود یاد بگیرد و این تنوع به ایجاد یک محیط آموزشی جذاب، تحول‌آفرین، و متنوع در مدرسه کمک می کند. در حال حاضر در دبیرستان غیر دولتی طراوت بهترین مدرسه تهرانسر – دوره اول متوسطه – که در سیستم آموزشی دارای رویکردی شناختی است فعالیت های زیر جهت ارائه روش های تدریس نوین در حال اجرا می باشد  :

آموزش مبتنی بر تعامل یا آموزش مشارکتی

ایجاد محیط تعلیم فعّال و مبتنی بر تعامل که دانش آموزان در فعالیت های گروهی، گفتگوها، و پروژه های کاربردی شرکت کنند

آموزش تجربی یا آزمایشگاهی

یکی دیگر از وظایف واحد آموزشی انجام هماهنگی های لازم جهت برگزاری کلاس های مجازی است. در شرایطی مانند تعطیلیارائه فرصت‌های آموزش تجربی و آزمایشگاهی به دانش‌آموزان تا از طریق تجربه مستقیم، مفاهیم را درک کنند و یاد بگیرند. برگزاری کلاس ها در آزمایشگاه و انجام آزمایش توسط دانش آموزان نه تنها لذت یادگیری را دو چندان می کند بلکه به دانش آموزان فرصت یادگیری مهارت مشارکت در کارها را می دهد.

آموزش چندرسانه‌ای یا آموزش سمعی و بصری

استفاده از ابزارهای چندرسانه‌ای مانند ویدئوها، تصاویر، و نمودارها برای تدریس مفاهیم و درک بهتر موضوعات که کلاس های درس دبیرستان غیردولتی دخترانه طراوت – دوره اول متوسطه – اتفاق می افتد.

آموزش معکوس

یکی از تاکیدات واحد آموزشی دبیرستان غیر دولتی دخترانه طراوت – دوره اول متوسطه – اعمال مدل کلاس‌های معکوس است تا  دانش‌آموزان مطالب را پیش از کلاس به صورت آفلاین مطالعه کرده و در کلاس به تفکر و تبادل نظر بپردازند. بدین منظور علاوه بر توجیه دبیران جهت تولید محتوای آموزش معکوس، کلاس های آموزشی جهت تولید محتوای بهتر برای آنان برگزار می شود.

آموزش تفکر انتقادی، مراقبتی، مشارکتی و خلاق

تدریس بر اساس مسائل و وضعیت‌های واقعی که دانش‌آموزان را به تفکر انتقادی و حل مسائل تشویق کند. یکی از اقدامات دبیرستان غیر دولتی طراوت تهرانسر –دوره اول متوسطه– برگزاری کلاس های فیلو کافه یا فلسفه برای نوجوانان است. این کلاس ها با هدف ایجاد تفکر انتقادی در دانش آموزان و افزایش قدرت حل مسآله آنان در نظر گرفته شده است. در کلاس های فیلو کافه دانش آموزان با مسائلی مانند انواع مغالطه ها، تصمیم گیری در شرایط بحرانی وغیره آشنا شده و روش های مواجهه شدن با این مسائل را می آموزند.

استفاده از فناوری آموزشی

استفاده از ابزارهای مدرن آموزشی مانند نرم افزارها، سایت های آموزشی، و ابزارهای تعلیمی تعاملی برای تقویت روش های تدریس و یادگیری مانند نرم افزار مدبر

این رویکردها به مدرسه این امکان را می‌دهند تا با توجه به نیازها و شرایط جامعه و دانش‌آموزان، یک محیط آموزشی پویا و متنوع ارائه دهد که به بهترین شکل ممکن به توسعه مهارت‌ها و دانش دانش‌آموزان کمک کند.

تنوع در روش‌های آموزشی باعث می‌شود که هر دانش‌آموز به شیوه‌ای مناسب با نیازها و استعدادهای خود یاد بگیرد و این تنوع به ایجاد یک محیط آموزشی جذاب، تحول‌آفرین، و متنوع در مدرسه می انجامد.

::برگزاری کلاس های فوق برنامه در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

برنامه درسی در دبیرستان شناختی دخترانه طراوت به عنوان بهترین مدرسه تهرانسر تنوع بالا و انعطاف‌پذیری بالایی دارد تا به نیازها و استعدادهای متنوع دانش‌آموزان پاسخ دهد. این انعطاف به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا مهارت های لازم برای زندگی را کسب کنند و حتی از این طریق مسیر تحصیلی و آینده شغلی خود را رقم بزنند. کلاس های فوق برنامه متنوع شامل کلاس کامپیوتر، فلسفه برای نوجوانان، پژوهش، مشاوره تحصیلی و ایروبیک از جمله درس هایی است که علاوه بر دروس اصلی به دانش آموزان آموزش داده می شود.

::برگزاری کلاس های مجازی در شرایط بحرانی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

یکی دیگر از وظایف واحد آموزشی انجام هماهنگی های لازم جهت برگزاری کلاس های مجازی است. در شرایطی مانند تعطیلی مدارس به علت بیماری های همه گیر مانند کرونا و یا تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا دانش آموزان باید فرصت یادگیری از طریق فضای مجازی را در بستری مناسب داشته باشند. در حال حاضر کلاس های مجازی دبیرستان غیر دولتی دخترانه طراوت – دوره اول متوسطه – از طریق اپلیکیشن گوگل میت و با حضور دبیران در مدرسه انجام می شود و در همین کلاس ها نیز از ابزارهای آموزشی مانند پاورپوینت استفاده می شود.

::پشتیبانی و مراقبت تحصیلی فردی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

ارائه فرصت‌های یادگیری هماهنگ با نیازهای فردی دانش‌آموزان یکی از اصلی ترین ارکان دبیرستان شناختی دخترانه طراوت به عنوان بهترین مدرسه تهرانسر است. به این منظور دو معاون آموزشی برای پایه های هفتم ، هشتم و نهم در نظر گرفته شده است که وظیفه آنها پیگیری شبانه روزی وضعیت دانش آموزان است. درواقع از پیگیری وضعیت روانی تا وضعیت تحصیلی و بررسی تکالیف دانش آموزان از جمله کارهایی است که معاونین پایه به عنوان فعالیت آموزشی انجام می دهند. معاونین پایه مانند پلی ارتباطی بین دانش آموز و معلم ، همچنین معلم و واحد آموزشی عمل کرده و در نهایت در صورت نیاز با همکاری واحد آموزشی و برگزاری جلسات مختلف به رفع مشکلات و چالش های دانش آموزان می پردازند که این امر در بهبود کیفیت عملکرد دانش آموزان نقش بسزایی دارد.

اگر در مدرسه دانش‌آموزان با استعدادی حضور داشته باشند، واحد آموزشی باید برنامه‌ها و فرصت‌های مناسب برای پیشرفت این دانش‌آموزان را فراهم کند. این مهم در دبیرستان غیر دولتی دخترانه طراوت – دوره اول متوسطه – با همکاری واحد پژوهش و واحد آموزش در حال اجراست. به این صورت که معاونین آموزشی با توجه به بازخورد دبیران، دانش آموزان با استعداد و نخبه را شناسایی کرده و اسامی آنان را در اختیار واحد پژوهشی قرار می دهند تا واحد پژوهشی دانش آموزان معرفی شده را برای مسابقات مختلف پژوهشی آماده کند.

معاونین آموزشی همچنین دانش آموزانی را که برای یادگیری نیاز به پیگیری بیشتری دارند، شناسایی نموده و در جلسات شورای دبیران نحوه آموزش به آنان را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

::ارزشیابی مستمر در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

دبیرستان شناختی دخترانه طراوت تهرانسر یکی از معروف ترین مدرسه ها در زمینه ارزشیابی دانش آموزان است. برگزاری آزمونهای ماهانه، آزمونک های کلاسی هفتگی و آزمون های جامع فصلی و میان ترم از جمله فعالیت هایی است که در راستای ارزشیابی دانش آموزان انجام می گیرد. تحلیل و بررسی آزمون ها یکی از فعالیت آموزشی است که به شناخت نقاط قوت و ضعف دانش آموزان و علل آنها می پردازد. پس از انجام بررسی های لازم کارنامه به اولیا تحویل داده می شود. در مرحله بعدی اولیا می توانند با مشاور تحصیلی ، مشاور تربیتی و هدایت تحصیلی و همچنین دبیران به صورت مستقیم ملاقات داشته و در جریان وضعیت تحصیلی و تربیتی فرزند خود قرار گیرند.

از دیگر فعالیت هایی که در زمینه ارزشیابی دانش آموزان انجام می شود بررسی تکالیف و کتاب کار آنهاست که توسط معاونین پایه صورت می گیرد. کتاب های کار توزیع شده بین دانش آموزان کاملا استاندارد بوده و تکالیف در سه سطح تدوین شده اند. سطح ستاره دار برای دانش آموزانی که تمایل دارند تمریناتی فراتر از سطح کتاب درسی را حل کنند. سطح عمومی برای همه دانش آموزان و تکالیف در حد اهداف کتاب آموزشی برای دانش آموزانی که نیاز به پیگیری بیشتری دارند. پس از نیازسنجی توسط دبیر سطح دانش آموزان مشخص شده و تکالیف فردی و گروهی برای آنان تعیین می شود.

::مشاوره تحصیلی فردی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

ادغام آموزش مهارت‌های زندگی مانند مهارت‌های ارتباطی، مدیریت زمان، حل مسائل، افزایش اعتماد به نفس و غیره با برنامه درسی دانش آموزان می تواند در بهبود وضعیت تحصیلی و روانی دانش آموزان تاثیر بسزایی داشته باشد. از این رو در دبیرستان غیردولتی دخترانه طراوت تهرانسر همه دانش آموزان هفته ای یک جلسه آموزش تحت عنوان مشاوره تحصیلی دارند که توسط جناب آقای شکوری مشاور تحصیلی برجسته کشوری به آنان تدریس می شود.

::هدایت تحصیلی فردی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

هدایت تحصیلی به معنای ارائه خدمات مشاوره تحصیلی به دانش‌آموزان پایه نهم به منظور کمک به انتخاب رشته تحصیلی مناسب و به‌دست آوردن اطلاعات کافی درباره حرفه‌ها و زمینه‌های تحصیلی است. این مشاوره‌ها می‌توانند شامل نشان‌دادن گزینه‌های حرفه‌ای، مشاوره درباره دروس انتخابی و آمادگی برای ادامه تحصیلات تکمیلی باشد. این خدمات توسط مشاور حرفه ای و زبده مدرسه از طریق تخصیص وقت مشاوره فردی به دانش آموزان و اولیا آنها صورت می گیرد. در این فرآیند دانش آموزان تست رغبت و توانایی را انجام می دهند و سپس مشاور با توجه به نتیجه تست، نتیجه مشاوره های فردی، نمرات و علایق آنها بهترین مسیر تحصیلی را به آنها پیشنهاد می دهد.

این رویکردها به مدرسه این امکان را می‌دهند تا با توجه به نیازها و شرایط جامعه و دانش‌آموزان، یک محیط آموزشی پویا و متنوع ارائه دهد که به بهترین شکل ممکن به توسعه مهارت‌ها و دانش دانش‌آموزان کمک کند.

تنوع در روش‌های آموزشی باعث می‌شود که هر دانش‌آموز به شیوه‌ای مناسب با نیازها و استعدادهای خود یاد بگیرد و این تنوع به ایجاد یک محیط آموزشی جذاب، تحول‌آفرین، و متنوع در مدرسه می انجامد.

::مدیریت رویدادهای آموزشی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

واحد آموزشی در دبیرستان طراوت به عنوان بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر مسئول برگزاری رویدادها و فعالیت‌های آموزشی خارج از کلاس درس نیز می‌باشد. این فعالیت‌ها ممکن است شامل سخنرانی‌ها، همایش‌ها، ورکشاپ‌ها و سایر فعالیت‌های تحصیلی باشد.

2.امکانات فیزیکی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

امکانات فیزیکی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر به تجهیزات و امکانات محیطی اشاره دارد که برای ایجاد یک محیط آموزشی مثبت و ارتقاء فرآیند یادگیری دانش‌آموزان ضروری هستند. این امکانات می‌توانند تأثیر مستقیمی بر راحتی و بهبود تجربه تحصیلی دانش‌آموزان داشته باشند. برخی از امکانات فیزیکی در بهترین مدرسه عبارتند از:

 • ساختمان و کلاس‌ها
 • کتابخانه:
 • آزمایشگاه‌
 • سالن ورزشی
 • فضاهای هنری
 • مراکز فناوری اطلاعات و ارتباطات یا سایت
 • راهروها و فضاهای مشترک:
 • اتاق بهداشت
 • سرویس بهداشتی
 • آبدارخانه
 • بوفه
 • حیاط

این امکانات به عنوان بخشی از زیرساخت‌های فیزیکی مدرسه، نقش مهمی در ایجاد یک محیط آموزشی جذاب، کارآمد و جامع بازی می‌کنند و در حال حاضر در دبیرستان غیر دولتی دخترانه طراوت – دوره اول متوسطه – با عوض شدن ساختمان مدرسه و نوسازی فضای داخلی و خارجی مدرسه همه این فضاها و امکانات فیزیکی با بالاترین کیفیت در اختیار دانش آموزان گذاشته شده است.

3.ارائه برنامه های فرهنگی و هنری در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

برنامه‌های فرهنگی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر به صورت گسترده و متنوع طراحی می‌شوند تا در دانش‌آموزان امکان ارتقاء فرهنگ هنری، اجتماعی، و اخلاقی را فراهم کنند. این برنامه‌ها می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • برگزاری نمایشگاه‌های هنری، کنسرت‌ها، نمایش‌های تئاتر، و سایر فعالیت‌های هنری جهت تقویت استعدادهای هنری دانش‌آموزان.
 • تخصیص هفته‌ها و روزهای خاص به موضوعات فرهنگی و هنری با برگزاری فعالیت‌های متنوع.
 • برگزاری جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی با موضوعات مختلف از جمله موسیقی، هنر، ادبیات، ورزش، و تجربه فرهنگی.
 • ارائه کارگاه‌ها و آموزش‌های خاص در زمینه‌های هنر، فرهنگ، زبان‌ها، و مهارت‌های زندگی. مانند کارگاه آموزش خانواده، آگاهی بخشی در مورد مضرات اعتیاد و …
 • ایجاد برنامه‌های آموزش ارزش‌های اخلاقی، مسئولیت‌پذیری، احترام به دیگران، و ترویج رفتارهای اجتماعی مثبت.
 • ارتقاء دانش‌آموزان به عنوان شهروندان فعّال و همدل با برگزاری برنامه‌های تربیتی در زمینه‌های مدنی و اجتماعی مانند پخش بسته های خوراکی بین نیازمندان توسط دانش آموزان با کمک مسئولین مدرسه
 • ایجاد برنامه‌های تشویق به مطالعه کتاب و ایجاد اتاق‌ها و کتابخانه‌های فرهنگی. در این راستا کتابخانه مجازی نیز برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.
 • برگزاری برنامه‌های تفریحی و خلاقانه و اردو جهت ترکیب تفریح و آموزش. مانند اردوهای تفریحی اتاق فرار و سینما و اردوهای پژوهشی و بازدید از مراکز نجومی
 • دعوت هنرمندان و فرهنگیان برجسته به مدرسه برای ارتقاء دانش دانش‌آموزان. مانند دعوت از خانم زهرا عبدی نویسنده برجسته کتاب کودک و نوجوان به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی.

برنامه‌های فرهنگی در دبیرستان غیر دولتی دخترانه طراوت – دوره اول متوسطه – به عنوان بهترین مدرسه تهرانسر با هدف ایجاد یک محیط آموزشی پویا، الهام‌بخش، و غنی انجام می شود.

4.مشاوره تربیتی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

در دبیرستان غیر دولتی طراوت – دوره اول متوسطه – ، مشاوره تربیتی به عنوان یکی از اجزای اساسی سیستم آموزشی در نظر گرفته می شود. مشاوران تربیتی در این مدرسه نقشی کلیدی در توسعه شخصیت و رشد تحصیلی دانش‌آموزان دارند. آنها با ارائه راهنمایی‌های تحصیلی، شخصی، و حرفه‌ای، به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا مسیر درست را انتخاب و با چالش‌های فردی مواجه شوند. مشاوران همچنین به والدین خدمات مشاوره ارائه می‌دهند تا همکاری و تعامل مؤثر بین مدرسه و خانواده ترویج شود. فرآیند مشاوره تربیتی دبیرستان دخترانه طراوت به عنوان بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر با ترکیب دقیقی از مهارت‌های ارتباطی، دانش تخصصی، و حساسیت به نیازهای هر دانش‌آموز، به بهبود کلی ادراک و تجربه تحصیلی فردی دانش آموزان کمک می کند.

5.حفاظت و امنیت در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

در دبیرستان غیردولتی دخترانه طراوت -دوره اول متوسطه – به عنوان بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر، حفاظت و امنیت دانش‌آموزان و کادر تربیتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این مدرسه با داشتن سیستم‌های حفاظتی پیشرفته، نظارت مداوم، و طرح‌های امنیتی قوی، اطمینان حاصل می‌کند که محیط تحصیلی امن و آرام باشد. این اقدامات شامل نظارت دقیق در ورود و خروج، نصب دوربین‌های مداربسته در نقاط حیاتی، آموزش به دانش‌آموزان در زمینه ایمنی شخصی، و هماهنگی با ارگان‌های امنیتی محلی می‌شود. همچنین، برگزاری تمرینات امنیتی و آموزش‌های تشویقی به دانش‌آموزان برای مدیریت و پیشگیری از وضعیت‌های اضطراری نیز از دیگر اقدامات این مدرسه است. به این ترتیب، امنیت در مدرسه به عنوان یک اصل اساسی، امکان یادگیری بهتر و رشد سلامت روحی دانش‌آموزان را تضمین می‌کند.

6.واحد پژوهشی در بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

واحد پژوهش دبیرستان غیردولتی دخترانه طراوت – دوره اول متوسطه – یکی از فعال ترین واحد های این مدرسه است. واحد پژوهشی با تعامل با واحد آموزشی به شناسایی دانش آموزان مستعد در رشته های مختلف می پردازد. سپس با ارائه راهنمایی های لازم دانش آموزان را برای مسابقات پژوهشی استانی و کشوری آماده می سازد. هرساله تعداد زیادی از دانش آموزان طراوتی در سطح کشوری و استانی موفق به کسب رتبه های اول می شوند. به گونه ای که در سال گذشته دبیرستان غیردولتی دخترانه طراوت به عنوان رتبه اول کشوری در بخش پژوهش انتخاب شد. در حال حاضر برای تمامی کلاس ها در پایه های هفتم، هشتم و نهم یک زنگ به درس پژوهش اختصاص داده شده است که در آن دبیر به آموزش روش های مختلف پژوهش و نحوه برگزاری مسابقات پژوهشی می پردازد.

7.شهریه بهترین مدرسه دخترانه تهرانسر

با توجه به خدمات و امکانات ارائه شده در دبیرستان غیر دولتی دخترانه طراوت – دوره اول متوسطه – این مدرسه در رده بهترین مدرسه های دخترانه تهرانسر و بهترین مدرسه های غرب تهران قرار می گیرد. شهریه در نظر گرفته شده برای تحصیل دانش آموزان در پایه هفتم، پایه هشتم و پایه نهم بسیار منصفانه بوده و در راستای رفاه حال اولیا محترم شرایط پرداخت اقساطی و ماهانه نیز در نظر گرفته شده است. باید بدانیم که مدرسه به عنوان خانه دوم فرزندان نقش مهمی را در آینده شغلی و تربیت آنان به عهده دارد و بهتر است با آگاهی کافی به انتخاب مدرسه پرداخته و هیچ گاه کیفیت را فدای هزینه نکنیم.


:: برای دریافت مشاوره و ثبت نام با شماره 02144500088 تماس حاصل فرمایید.

دبیرستان غیردولتی دخترانه طراوت