دپارتمان تربیت بدنی

فعالیت های ورزشی در دبیرستان شناختی دخترانه طراوت

فعالیت های دپارتمان تربیت بدنی

سلامت جسمی و روحی ما به ورزش و فعالیت های تربیت بدنی گره خورده است. ورزش باعث ترشح هورمون های مختلف در مغز می شود. یکی از این هورمون ها اندورفین است که موجب کاهش استرس، تسکین درد و بهبود خلق و خو می شود. علاوه بر این ورزش باعث حفظ سلامت قلب و عروق، کاهش وزن و کنترل چاقی، تقویت عضلات و استخوان ها، تنظیم قند خون، تقویت سیستم ایمنی، بهبود خواب، تعادل هورمون ها و افزایش تمرکز می شود. یکی از فعال ترین دپارتمان های دبیرستان شناختی دخترانه طراوت دپارتمان تربیت بدنی آن است. به طور کلی در دپارتمان تربیت بدنی فعالیت های زیر رخ می دهد :
  • برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای :این المپیاد رویدادی ورزشی است که درون مدرسه با هدف ارتقاء مهارت های جسمی، افزایش انگیزه و علاقه به فعالیت های ورزشی و کشف دانش آموزان مستعد برگزار می شود. دانش آموزان در چند رشته تربیت بدنی به رقابت های گروهی و فردی می پردازند و در نهایت به افراد مستعد و گروه های برنده جوایزی اهدا می شود.
  • آموزش مهارت های ورزشی مختلف مانند والیبال: دبیر تربیت بدنی با آموزش ورزش هایی مانند والیبال و سپس گروه بندی دانش آموزان آنها را به تمرین بیشتر تشویق می کند. با بالاتر رفتن مهارت دانش آموزان، آنها می توانند در المپیاد ورزشی رشته مرتبط شرکت نموده و مهارت های ورزشی خود را بسنجند.
  • آموزش ایروبیک پیشرفته : یکی از کلاس های شاد و انرژی بخش که به صورت فوق برنامه در دبیرستان شناختی دخترانه طراوت یک زنگ در هفته را به خود اختصاص داده است کلاس ایروبیک پیش رفته می باشد. این ورزش به عنوان یک ورزش هوازی به تقویت قلب و عروق افراد کمک می کند.
  • تشکیل تشکل های دانش آموزی مرتبط ( تشکل تربیت بدنی) : در این تشکل دانش آموزان به همراه مربی تربیت بدنی خود به فعالیت هایی می پردازند که به ترویج ورزش و روحیه ورزشی بین دانش آموزان مدرسه منجر می شود. شما می توانید جزئیات فعالیت های انجام شده در این تشکل را اینجا بخوانید.